Pusu'la

2016’da Lavarla Neler Yaptı?

İlk cevap aslında lavarla.com yayın hayatına başladı olmalı. 2016’yı geride bırakırken Lavarla olarak ilk yılımızda güzel şeyler yaptığımıza inanıyoruz. Hepsini büyük bir heves ve heyecanla gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimiz, özenle hazırladığımız yazılar, her geçen gün artan Ankara sevgimiz, karşılıklı desteğimizi esirgemediğimiz tüm etkinlikler, oluşumlar, mekanlar ve insanlar… Neler yaptığımızı kısaca özetledik. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır! 🙂


İlk yazımızı 31 Ocak 2016’da yayınladık ve bugüne kadar 296 yazı paylaştık sizlerle. Festivalleri, gidip beğendiğimiz mekanları, bunu herkes bilmeli dediğimiz tatları, anılarımızı Ankara’nın tarihini, mimarisini ve daha neler neler anlattık 1 yılda. Birbirinden farklı birçok tarzda yazıyla Ankara’yı hem öğrendik hem öğrettik. İnanmadığımız bir şeyi sizlerle paylaşmamaya özen gösterdik. Herkesin faydalanabileceği bir Ankara rehberi olmaya çalıştık.


Ankara’da ilk defa tüm etkinliklere aynı yerden ulaşabileceğiniz, alternatif etkinlikleri de takip edebileceğiniz Etkinlik Takvimimiz sitemizde yer aldı.  Ve  Ankara’daki hiçbir etkinliği kaçırmamanız için her gün güncelleniyor.

Tasarım Kafası ekibiyle, tasarım pazarı olan “Pop-Up-LA!”yı gerçekleştirdik. Yaz, Sonbahar, Yılbaşı gibi temaları olan pazarımız farklı mekanlarda 4 kere tasarımcıları sizlerle buluşturdu. Tasarımcılar emeklerinin karşılıklarını alsınlar, alsınlar ki üretsinler dedik. Kendilerine alan açalım, takipçileri ile buluşsunlar istedik. Ankaralılar da sağ olsunlar bizi yalnız bırakmadılar. Teşekkür ederiz.


Kakule Kahve ekibiyle paranın hükmü olmayan takas pazarı  “Takasla”yı gerçekleştirdik. O kadar sevdik ki ve öyle güzel geri dönüşler yaptınız ki aynı ay içerisinde ikincisini gerçekleştirdik. Havalar ısındığı an bir yenisini yapacağız merak etmeyin, biz de heyecanla yeni Takasla’yı bekliyoruz. Hatta takas kültürünü öyle benimsedik ki, ilk etkinlikten beri ekip içerisinde takaslamaya devam ediyoruz.


Ankara’da ilk defa gerçekleştirilen “Sonance” elektronik müzik festivaline, Coffee Carnaval’a, Tatlı Fest’e, Coffee Weekend’e ve Gezici Film Festivali’ne sosyal medya hesaplarımızdan destek verdik. Yeni yılda da güzel etkinliklere destek vermeye devam edeceğiz.

            

             


Bizbize Organizasyonla şehirdeki 3. dalga kahve dükkânları ve cafelerde iki haftada bir düzenlenen kahvemizi içip sohbet ederken Bairam’ı dinlediğimiz Wake Up‘ları düzenledik. Şimdiye kadar 3 kere düzenlenen bu etkinlik yeni yılda da devam edecek!


Twitter hesabımızdan hesap edemediğimiz kadar çok konser bileti dağıttık Ankaralılara. Kaç bilet dağıttık soruma “Oooooo” diye cevap aldım, yani o kadar çok. Instagram hesabımızdan yaptığımız çekilişlerle, birçok workshopa takipçilerimizin ücretsiz katılımını sağladık ve yine instagram çekilişleriyle takipçilerimize tasarım ürünler hediye ettik.


Lavarla’nın 1. yaşını kutlama bahanesiyle, parti yapabiliyor muyuz diye denediğimiz Vil’la Biz’i düzenledik. Bizbize’nin de 3. yaşını kutladığımız Vil’la Biz fena da olmadı hani. Yeni partilerde neden birlikte olmayalım? Sürprizlerimiz için takipte kalın!


Sonbahar Pop-Up-LA’da kendi ellerimizle kaplayıp boyadığımız kitaplarımızı aldınız ve biz sizler sayesinde elde ettiğimiz geliri Bitlis’deki ve Van’daki küçük dostlarımıza kırtasiye malzemesi olarak gönderdik. Şu an kitaplığınızda, başucunuzda ya da çantanızda duran o kitaplar bu güzel çocukların yüzlerinde birer gülümseme…


Yılbaşı Pop-Up-LA’da ise zihinsel engeli ressam Muhammed Yalçın’ın resimlerden bastırdığımız kartpostallarını sizlere sunduk. Bu kartpostallardan elde edilen gelir kendisine yeni boyalar ve tuvaller alabilsin diye Muhammed’e verilecek. Amacımız Muhammed’e sanatının karşılığı olmasa bile, severek yaptığı resimlerine yenilerini ekleyebilmesi için katkıda bulunmak…


2016’da ne yaptık kendimize ve takipçilerimize hatırlatmış olduk. En önemlisi 2016’da Lavarla olduk. Büyüyerek yolumuza devam ediyoruz. Yeni yılda çok daha güzel yazılarla ve etkinliklerle sizlerle olmaya devam edeceğiz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sürç-i lisan ettiysek affola…

Yeni yılda huzur, barış, mutluluk ve sevgi bizlerle olsun. Olsun ki, yapmaya ve paylaşmaya çalıştıklarımız daha da anlamlansın, keyiflensin.

Mutlu Yıllar!

1 Comment

  1. Nice nice nice nice nice yıllara!

Bir Cevap Yazın
Bozcaada Keşif Haritası Lavarla Pusu'la

Bozcaada Keşif Haritası – Pusula 3 çıktı

Lavarla’nın 2017 yılında Ankara Keşif Haritası ile başlattığı, 2022 yılında ikincisini çıkardığı Pusula haritasının Ankara dışındaki ilk durağı Bozcaada oldu. Kullanıcılarına, adanın giderek yok olan...