Pusu'laEtkinlikDans

2. Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali

Çağdaş dans alanında bireysel hareket üzerine farklı bir bakış sunmayı amaçlayan ve geçen senenin ardından bu yıl 2. kez düzenlenecek olan Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali, 28 – 30 Haziran 2019 tarihleri arasında yine CerModern’de gerçekleşecek.

Peki başkente hem dans hem de festival anlamında yeni bir soluk katan ve Lavarla olarak bizim de bu sene medya sponsorları arasında olduğumuz 2. Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali’nde dansseverleri neler bekliyor olacak?

Bu yıl Torino’da gerçekleştirilen Solocoreografico Dans Festivali ile kurumsal işbirliğine giderek bir sanatçı paylaşım platformu oluşturmayı hedefleyen festival, bu sene ulusal ve uluslararası dans sanatçılarının gösterileri, atölye programları, sergi ve film gösterimleriyle izleyiciye zengin bir program sunacak.

Sanatın tüm disiplinleriyle doğrudan ilişki kurmayı amaçlayan CerModern tarafından yürütülen programın bu yıl danışma ekibi alanında öncü çalışmalar yapan ve Ankara’da dans denince ilk akla gelen isimler arasında yer alan Deniz Alp, Özgür Adam ve Galip Emre’den oluşuyor.

27 Performans

İtalya’dan Gine’ye, Almanya’dan Tayvan’a, Amerika Birleşik Devletleri’nden Polonya’ya, Almanya’dan İsrail’e, Fransa’dan Türkiye’ye kadar uzanan çok geniş bir yelpazedeki 16 farklı ülkeden 26 uluslararası sanatçı 3 gün boyunca hepsi birbirinden muazzam 27 performans sergileyecek. Detaylı Program

Çağdaş Dans Atölyeleri

Festivalde bu sene yine ulusal ve uluslararası sanatçıların yer alacağı ve tamamının yine ücretsiz olduğu 5 tane Çağdaş Dans Atölyesi yer alacak. Ruben Reniers (Almanya), Eldad Ben-Sasson (İsrail), Galip Emre (Türkiye), Raffaele Irace (İtalya) ve Onur Orkut (Türkiye) tarafından 26 – 29 Haziran 2019 tarihleri arasında verilecek atölyelere sadece kayıt yaptırarak katılım sağlanabilecek. Detaylı Program

Bremen’de Dans

Festival kapsamında açılışı gerçekleştirilecek olan Alahattin Kanlıoğlu’nun Bremen’de Dans sergisi de 28 Haziran – 18 Temmuz 2019 tarihleri arasında CerModern’de ziyaret edilebilecek. Sergi Açılış | 28 Haziran 2019 – 19:00

Diğer Etkinlikler

Bununla birlikte festival gün sonlarındaki herkesin dahil olabildiği gün sonu partileri ve özel film gösterimleri de festivalde bu sene Ankaralıları bekleyen diğer güzelliklerden sadece bazıları diyebiliriz.

Bilet

Bilet kısmına geldiğimizde ise 25 TL olan günlük ve 60 TL olan kombine biletlere online olarak buradan (Biletix’te fiyatlar farklılık gösterebilir.) ya da dilerseniz CerModern’e bizzat giderek temin edebilirsiniz. Öyleyse Ankara’da unutulmaz ve keyifli bir hafta sonu geçirmek için daha ne bekliyorsunuz?

Bol bol keyif aldığınız, fotoğraf çektirdiğiniz ve bizimle birlikte sanata ve dansa doyduğunuz bir festival süreci geçirmeniz ümidiyle. Yeni etkinlik ve festival yazılarında görüşmek dileğiyle. Eğlenceli Tarafta Kalmayı Unutmayın!

Bir Cevap Yazın

Lavarla - 6. Solo Cağdaş Dans Festivali - Kapak Etkinlik

6. Solo Çağdaş Dans Festivali

Çağdaş dans alanında bireysel hareket üzerine farklı bir bakış sunmak amacıyla 2018 yılında macerasına başlayan ve CerModern tarafından bu yıl 6. kez düzenlenecek olan Uluslararası...