Pusu'laEtkinlikDansYarışma

16. ODTÜ Cumhuriyet Kupası | METU Open World Ranking Tournament

Dans; bana göre tutku, sana göre spor, ona göre heyecan, bize göre aşk, size göre dışa vurum, bazısına göre hiçbir şey, kimine göre ifade şekli ve çoğunluğa göre ise dans etmek, oynamak. Kısacası hayatlardaki yerine göre anlamı ve ifadesi değişen, ilk insanlıktan bu yana süregelen bir eylem. İşte bugün kelimelerle anlatmanın yetersiz olduğu bu eylemin Ankara’ya ve ülkemize ilkler yaşatan bir yarışmasına konuk olacağız. ODTÜ Cumhuriyet Kupası – METU Open!

ODTÜ Eşli Danslar Topluluğu’nun Dünya ve Türkiye Dans Sporu Federasyonları ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi işbirliğinde her yıl geleneksel olarak düzenlediği, ülkemizin ilk sürekli dans sporu şampiyonası olan ve bu yıl Çankaya Belediyesi, Nuh’un Ankara ve Radyo ODTÜ’nün de destekleriyle 16. yılını kutlayacak olan Uluslararası ODTÜ Cumhuriyet Kupası, 4-5 Kasım tarihlerinde ODTÜ Spor Merkezi’nde gerçekleşecek ve  Ankaralı dans severlere her yıl olduğu gibi bu yıl da unutulmaz bir hafta sonu yaşatacak.

Peki Ankaralı Dans Severleri Neler Bekliyor?

GENEL BİLGİLER

2000 yılından beri aralıksız olarak organize edilen, yarışmanın 10. yılı olan 2009 yılında Dünya Dans Sporları Federasyonu’na (IDSF – WDSF) dahil olup aynı yıl uluslararası düzeyde Ankara’nın ilk “Latin”, 2011 yılında hem “Latin” hem de “Standart” ve 2014 yılında ise ülkemizin ilk “Dünya Açık” kategorilerinde yarışmalar düzenlenmeye başlayan, ülkemizin en prestijli dans sporu yarışması ODTÜ Cumhuriyet Kupası, uluslararası ismiyle METU Open World Ranking Tournament, bu yıl 20 ülkenden 326 sporcuyu Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Ankaralı dans severlerle buluşturacak ve dans dolu, tutkulu bir 2 gün yaşatacak.

YARIŞMALAR

Türkiye’nin en büyük ve dünyanın 8. en iyi dans yarışması kabul edilen ODTÜ Cumhuriyet Kupası – METU Open; Yetişkin, Gençler, Yıldızlar I – II, Minikler I – II olmak üzere 6 farklı yaş grubunda ve “Açık Latin” (Samba, Cha Cha Cha, Rumba, Paso Doble, Jive) ile “Standart” (İngiliz Valsi, Avrupa Tangosu, Viyana Valsi, Yavaş Foxtrot, Quickstep) olarak 2 farklı kategoride gerçekleşecek. Ayrıca özel Rising Star Latin bölümü de yer alacak. Yarışmalarda Dünya Dans Sporları Federasyonu kokartlı Rusya, Fransa, İtalya, İspanya gibi önemli dans sporu ülkelerinin de yer aldığı 14 farklı ülkeden 16 hakem görev yapacak.

Her iki günde de saat 09:00’da başlayacak eleme turları, Cumartesi günü saat 18:00 ve Pazar günü ise saat 19:00 itibariyle yerini etkinliğin en ihtişamlı bölümü olan gala programlarına bırakacak.

Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

ÖDÜLLER

WDSF (Dünya Dans Sporları Federasyonu) “Dünya Açık – Latin” kategorisinde ilk üçe kupa ile madalya ve ilk altıya para ödülü verilecek olan yarışmada diğer tüm kategorilerde ise ilk üçteki sporcular sürpriz ödüller kazanacak.


Yarışmayla İlgili Bilinmesi Gerekenler Neler?

BİLET

*Bilet bölümü görseline tıklayıp fotoğrafı büyüttükten sonra talimatlara uyarak online bilet satın alabilirsiniz. Bununla birlikte; 

ÖN SATIŞLAR
3 Kasım’a kadar devam eden ön satış biletlerini ODTÜ çarşı gişesindeki EDT standından ve ODTÜ KKM gişesinden temin edebilirsiniz.


TUR ve KATEGORİ


BİLET FİYATLARI


Öğrenci

                               Tam

Eleme Turları

15 TL

20 TL

Gala Turları – Tribün ( A – G)

30 TL

35 TL

Gala Turları – Parter ( H – L )

35 TL

45 TL

VIP ( Eleme + Gala Turları ) 90 TL

90 TL


YARIŞMA GÜNÜ SATIŞLARI

Yarışma günü biletlerini ise ODTÜ A1 kapısından ve ODTÜ Spor Merkezi’nden temin edebilirsiniz.


TUR ve KATEGORİ


BİLET FİYATLARI

Eleme Turları

30 TL

Gala Turları – Tribün ( A – G)

45 TL

Gala Turları – Parter ( H – L )

55 TL

Oturma planlarına ve daha fazlasına buradan ve ayrıca hediye bilet çekilişimize de buradan ulaşabilirsiniz. (Malesef Çekilişimiz 31 Ekim İtibariyle Bitti)

ULAŞIM

ODTÜ Spor Merkezi’ne kendi araçlarınızla ulaşabileceğiniz gibi bununla birlikte;

  • Kızılay’dan Kızılay-ODTÜ dolmuşları (Güvenpark’tan), [411-132] Aktepe-100.Yıl özel halk otobüsleri (Atatürk Bulvarı Üzerinden) ve Kızılay-Koru metrosu ile ODTÜ’ne (5 durak) geldikten sonra 133 numaralı EGO aktarma otobüsleriyle,
  • Ulus’tan Ulus-ODTÜ dolmuşları (Stadyum Karşısı) ve yine [411-132] numaralı özel halk otobüsleriyle, (100.Yıl Çarşısı Önünden)
  • Ayrancı’dan sırasıyla Hoşdere Caddesi, Dikmen Vadisi (Polis Evi Kavşağı) ve Çetin Emeç Bulvarı üzerinden devam Ayrancı-ODTÜ dolmuşlarıyla,
  • Ayrıca taksiyle Kızılay’dan ortalama 25-30 TL arasında değişen bir fiyatla ODTÜ Spor Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Dansa doyup bol bol anı biriktirdiğiniz keyifli bir hafta sonu ve festival geçirmeniz dileğiyle. Yeni yazılarda, etkinliklerde, festivallerde ve ODTÜ Cumhuriyet Kupası’nda görüşmek ümidiyle. Eğlenceli Tarafta Kalmayı Unutmayın!


Festival İletişim Bilgileri:
 Resmi Site | Canlı Yayın | Facebook | Instagram

Bir Cevap Yazın
Aşkla Dans Eden Balet: Burak Kayıhan

Burak Kayıhan öyle bir balet ki sahnedeyken aldığı sonsuz keyfi tamamen seyirciye aktarabiliyor. Etkileyici dansı ve hayat verdiği karakterlerin içine rahatlıkla girmesiyle seyirciye dolu dolu anlar yaşatıyor....