Pusu'laMekan

100. Yıl’ın Yeni Merkezi: Central Ankara

Central Ankara, üniversite öğrencilerinin hem ev ve yurtlarına yakın, hem bütçe dostu, hem de çoğunluğunu kendileri gibi öğrencilerin oluşturduğu bir mekan ihtiyaçlarına yepyeni bir alternatif. İsmini bir süredir sık sık duyduğumuz bir mekan ve açılalı kısa bir süre olmuş olmasına rağmen 100. Yıl’a ve özellikle Odtülüler’in eğlence hayatına yeni bir soluk getirmiş durumda. Central Ankara’nın bu denli hızlı popüler olmasının en önemli sebeplerinden biri şüphesiz ki öğrenci dostu bir mekan kavramının hayat bulduğu nadir yerlerden olması.

Başta ODTÜ olmak üzere, Ankara’daki tüm üniversitelerden öğrencilerin tercih ettiği mekan 4 farklı konsepte sahip. Giriş katında yemeğinize ya da içeceklerinize monopoly, tabu gibi oyunlar eşlik edebilir. Hava durumuna göre kış bahçesini tercih edebilir ya da yaz bahçesinde zengin içecek menüsünden sizi ferahlatacak bir şeyler içebilirsiniz.

Bunların yanında, Central Ankara’yı klasik bir restoran ya da pubdan ayıran en önemli özelliği ise, alt katında bulunan “performance hall”. Keyifli bir akşam yemeğinin ardından, sadece bir kat aşağıya inerek eğlenceye canlı müzik veya dj performansı eşliğinde doyabilirsiniz demek bu! 🙂

Central Ankara, alt katında bulunan performans sahnesiyle oldukça iddialı. Hemen hemen her gün farklı bir şarkıcı ya da gruba ev sahipliği yapıyor. Central’da her salı 90lar Türkçe pop konseptiyle sahne alan Kaset grubu, salı akşamlarınızı buraya ayırmanız için yeterli sebeplerden sadece biri bence.

Central Ankara’nın gerek kuruluş amacı ve konsepti, gerekse konumu göz önüne alındığında üniversite öğrencileri için ideal bir mekan olduğunu söyleyebilirim Başta Odtülüler olmak üzere sakinlerinin çoğunluğunu üniversite öğrencilerinin oluşturduğu 100. Yıl’da, hem açık ve kapalı ortamda oturma seçeneği bulunan hem de performans sahnesi olan bir mekan ilk defa yer alıyor. Dünya mutfağından farklı tatları, profesyonel aşçıların elinden Ankaralılar için sunan Central düşük fiyat politikası ile Odtülüler için bir adım önde.

Central’in en sevdiğim yanlarından birisi ise bahçesi oldu. Çoğu mekandaki beton tercihine karşın burada çim alan mevcut. Bu da yaz boyunca Central eşittir çim kokusu demek bizler için 🙂

Artık 100. Yıl sakinleri, üniversite gençliği ve biz Odtülüler gece eğlenmek, farklı konserlere gitmek ve canlı müzik dinlemek için şehrin başka noktalarına gitme ihtiyacı duymayacak. Çünkü Central Ankara dopdolu etkinlik takvimi, oldukça geniş mekanı ve öğrenci dostu menüsüyle 100. Yıl’ın yeni merkezi olmuş durumda.

Central Ankara’ya dair tüm bilgileri hem resmi web sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Ankara’da müdavimi olduğumuz publar listesine ise buradan bakabilirsiniz.

Adres: İşçi Blokları Mah. 1536. Sok. No:7 Çankaya
Telefon: 0 (312) 478 69 69

Websitesi / Instagram 

 

Eliçe Kılıç
Çok gezerken çok okuyanlardan.

    Bir Cevap Yazın
    Lavarla - Cer Kapak Görseli | (Sadibey'den Alıntıdır) Mekan

    Ocak Ayında CerModern

    CerModern ‘den herkese merhaba! 2010 yılından beri, Ankara’daki büyük bir boşluğu elinden geldiğince doldurmaya çalışan, şehrin ilk modern sanat merkezi CerModern’in etkinliklerine daha yakından baktığımız...