Pusu'laMekan

Grano Coffee & Sandwiches

Herkese merhaba! Yaz geldi çattı, şehirden kısa süreli de olsa kaçamaklar başladı. Aşti’den gidecekseniz, erken gelmişseniz ve yolculuktan önce vaktiniz varsa sıkılmak yok. Size çok güzel bir önerimiz var : Grano Coffee & Sandwiches .

grano_4

Grano, Aşti’nin karşısında Emek 3. Caddede bulunuyor. Taze kruvasan – kahve kokularına arka planda çok keyifli bir müzik listesi eşlik ediyor. Zemin döşemesinden her köşedeki İtalyan detaylarına, tezgahtan bize göz kırpan tatlılarına kadar her ayrıntısıyla o kadar keyifli ki seyahat dönüşü Ankara’ya-hoş geldin-kahvenizi de burada içmek isteyeceğinize eminiz!

grano_5

grano_2

Grano ismini İtalyanca’da “çekirdek” demek olan bu kelimeden alıyor. Kahve ve buğday çekirdeği anlamında kullanılıyormuş. O halde Ankara’da bizce fiyat-performans oranı en iyi olan espressonun da İtalyan esintili bu kahve evinde olmasına şaşmamalı.

grano_3

Grano ekibi 5 kişi, vızır vızır çalışıyorlar. İsterseniz şipşak bir espresso, isterseniz bol köpüklü bir cappuccino. Ben 3. dalgacıyım derseniz chemex, v60 ne ararsanız burada. Kahvenize birbirinden lezzetli cookieler mi, brownieler mi, tazecik kruvasanlar mı yoksa rengarenk donutlar mı eşlik etsin size kalmış.

grano_1

İyisi mi siz yolculuk zamanını beklemeyin, kimi zaman romanınızı bilgisayarınızı kimi zaman da arkadaşlarını kapın ve Grano’ya uğrayın!

Afiyet olsun!

Öne çıkan görsel için Ankara Kahve Kulübü’ ne teşekkürler..

Eliçe Kılıç
Çok gezerken çok okuyanlardan.

    2 Comments

    1. Güzel gözüküyor

    Bir Cevap Yazın