MekanSponsorlu

Liva’da Kahvaltı Etmek İçin 6 İştah Açıcı Sebep

Ankara’da hafta sonlarının en keyifli  etkinliklerinden biri arkadaşlarınızı toplayıp güzel bir pazar kahvaltısına gitmek olabilir. Tecrübesi ve ustalığıyla 23 yıldır Ankaralılara iyi hizmet vermek için çalışan Liva’da kahvaltı etmek ise hepimizin tercih edeceği  bir seçenek olacaktır. Pasta ve tatlılarıyla bize harika lezzetler sunan Liva, restoran bölümünde de oldukça başarılı ilerliyor.

İşte pazar kahvaltınızı Liva’da geçirmek için 6 sebep.

  1. Önünüze taze ürünler geliyor

liva-kahvalti-2

Kahvaltıya gittiğimizde hiçbirimiz yumuşamış zeytin, kurumuş peynirler, zamanı geçmiş domates ve salatalıklar görmek istemeyiz. Türk kahvaltısında en çok tüketilen şeyler sebze, peynir çeşitleri ve zeytindir. Bunların taze ve lezzetli olması hepimiz için çok önemlidir. Liva’da kahvaltılıkların masanıza taze taze geldiğini görebiliyorsunuz: zeytinden peynire, reçelden bala, yumurtadan sucuğa, domatesten yeşilliklere kadar hepsi her zaman taze olarak sunuluyor.

  1. Kahvaltı çeşitliliğiyle önce gözünüz sonra karnınız doyuyor

Tabakta veya serpme iki çeşit kahvaltıda da soğuk kahvaltılıklardan, sıcak kahvaltılıklara kadar zengin menüsünde birçok seçenek bulunuyor.  Zengin zeytin ve peynir çeşitleri, lezzetli reçeller ve yanında bal, çikolata, ezmeler gibi birçok seçenek sunuluyor. Sıcak kahvaltılıklarda da aynı şekilde farklı tatlarda menemen çeşitleri, meşhur mıhlama, harika omlet ve tostlar, sahanda yumurta seçenekleri ile önce şöyle bir gözümüzü  sonra ise karnımızı doyurmaya başlayabiliyoruz.

  1. Herkese uygun bir seçenek var

Liva’da kahvaltının en sevdiğimiz özelliği herkese uygun bir seçeneğin olması. Kahvaltı tabakalarında ve sıcak lezzetlerde fazla seçenek ile herkesin damak zevkine uyabilecek birçok çeşit var. Kahvaltı tabaklarından örnek vermek gerekirse, Osmanlı tabağı, ekonomik kahvaltı, sıcak kahvaltı tabağı, annem kahvaltı tabağı, liva özel tabağı ve diyette olanlar veya hafif kahvaltı isteyenler için ise form kahvaltı tabağı olarak oldukça spesifik ve bol çeşitli tabaklar sunuluyor. Karnım doysun ama fiyatı da uygun olsun diyenlerin tabağı ekonomik kahvaltıda hem birçok kahvaltılık hem de beraberinde sıcak kahvaltı çeşidi sunuluyor.

liva-ankaraEskilere gidip özel tatlar istiyorum diyenlere sini tepside sunulan Osmanlı kahvaltısı en uygunu. Hem sunumu hem de katmerli gözleme, kızılcık murabbası gibi özel lezzetleriyle eskilere götüren bir tabak düşünülmüş.

Kahvaltıda sıcakları severim diyenler için ızgara sucuk, sosis, hellim peyniri, kaşar pane, sigara böreği ve yumurtası ile sıcak kahvaltı tabağı var.

Hafif yemeyi tercih ederim diyenlere özel form kahvaltı tabağında ise light ürünler seçilmiş.

Liva özel kahvaltı tabağı da, tam doyurucu bir kahvaltı olsun diyenler için hazırlanmış. Birçok çeşit kahvaltılığın yanında istediğiniz sıcak çeşitlerinden ekleyip kahvaltınızı zenginleştirebilirsiniz.

Ayrıca kahvaltı tabaklarından ayrı olarak da tercih edebileceğiniz birçok sıcak çeşit bulunuyor. Sizi sadece klasik kahvaltı tabaklarına zorunlu tutmayıp, zengin sıcak kahvaltı seçenekleri ile istediğinizi seçme konusunda özgürlük sunuyorlar.

  1. Kahvaltı için fiyatların uygun olmasıliva-kahvalti-lavarla

Pazar günü kahvaltıları çok popülerleştiği için bazı mekanların bunu fırsat bilerek, kahvaltı fiyatlarını oldukça abartması çoğu kişi tarafından pek hoş görülmüyor. Kalabalık bir grupla kahvaltıya  gittiğinizde küçük bir servet ödeyebiliyorsunuz bazen. Bu yüzden kahvaltıda fiyatın makul olması da oldukça  önem taşıyor. Liva da uygun fiyatıyla yemeklerinden ve kalitesinden ödün vermeden size doyurucu tabaklar sunan bir mekan.

  1. Kaliteli ürünler ile sağlıklı kahvaltı

Genellikle dışarda yemek yediğimiz zamanlarda kullanılan ürünlerin kalitesinden ve hijyeninden emin olmak isteriz ve bildiğimiz kaliteli ürünlerin kullanılmış olmasını tercih ederiz. Liva her zaman kaliteli ürünlerin kullanıldığından emin olabileceğiniz yerlerden biri. Uzun yılların verdiği tecrübe ve bilinirlik ile Liva birinci sınıf ürünlerin kullanıldığı bir marka. Masanıza gelen bir tabaktaki yemekleri tattığınızda ürünlerin kalitesini, meyve ve sebzelerin tazeliğini görüp farkı anlayabiliyorsunuz. Arka taraftaki hijyenden de emin olarak içiniz rahat bir şekilde yemeğinizin keyfini çıkartabiliyorsunuz.

  1. Alışılmışın dışında lezzetler 

Genellikle kahvaltı tabakları ve seçenekleri klasiktir. Kahvaltıda yiyebileceğiniz çeşitler de bellidir aslında. Fakat Liva, menüsündeki zenginliği ile bunu biraz aşmış diyebiliriz. Klasik sıcak kahvaltı seçenekleri yerine menüye farklı lezzetler eklenmiş. Klasik bir sucuklu yumurta yerine size kavurmalı seçeneğini sunmak atlanmamış. Gözleme, tostlar ve omletlerde de yine aynı şekilde değişik tatların eklendiği farklı lezzetler ortaya çıkartılmış. Tavsiyemiz kahvaltı için gittiğinizde kahvaltınızın yanına ıspanaklı mozarellalı gözleme söyleyip tadını çıkarmanız.

Facebook / Twitter / Blog

Lavarla
Lavarla, “Ankara’da hayat yok!” olarak ortaya çıkan bir şikayetin aslında gerçek olmadığını kanıtlamak üzere yola çıkan kalabalık bir ekip.

    Bir Cevap Yazın